VÍTEJTE NA NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH

Vítáme Vás na stránkách našeho spolku chovatelů v Českém Dubu, který je součástí Českého svazu chovatelů.

O chovatelství není v dnešní moderní době příliš velký zájem, jelikož to není koníček, který by vydělával peníze a není to ani koníček, který lze ovládat přes monitor počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Na druhou stranu je to koníček, který člověka učí lásce k živým tvorům, učí ho umění náročné plemenitby a podtrhování kvalitních chovných znaků jednotlivých plemen. Na počítači dnes umí každé malé dítě, ale vychovat kvalitního králíka, který je dle standardu na odpovídající úrovni, už každý neumí a moderní je umět něco víc než co umí všichni ostatní.

Naše členská základna je sice stále, v rámci spolků libereckého okresu, jednou z nejširších, ale i přesto, kdyby měl kdokoli z vás zájem stát se organizovaným chovatelem, neváhejte se na nás obrátit! Jsme dobrá parta, každého nového zapáleného chovatele u nás rádi uvítáme a v začátcích mu poskytneme nejvyšší možnou podporu.

Chceme být vždy reprezentativní organizací Českého svazu chovatelů, která ctí tradice našich předků a je hrdá na to, co zde pro nás a další generace vybudovali.